Antradienis, spalio 3, 2023
Banner Top

Abitura

Kiekvienas yra praėjęs tą jaudulį prieš egzaminus. Kai esi suaugęs, į egzaminą žiūri žymiai paprasčiau – tai juk tavo įdėto indėlio ir pastangų įvertinimas. Bet kai mokaisi mokykloje ir laukia abitūros egzaminai – viskas atrodo kur kas tragiškiau.

Ir iš tiesų, nes tai lemia visą tavo gyvenimą, nors tai ir nėra labai teisinga, kadangi egzaminų vertintojai visuomet skiriasi, pripažinkime, ir jie patys nevisada būna kompetetingi, o dažnai dar ir būna šališki. Bet kai esi dar mokinys, nelabai, o tai yra visai neturi iš ko rinktis, belieka tik pasirinkti temas. Taigi, kokioms temoms būtinai turi būti pasiruošęs, kad gerai išlaikytum lietuvių kalbos egzaminą:

  • Pilietiškumas ir dora
  • Identiteto vystymąsis XX a. – XXI a. sandūroje
  • Tautosaka lietuvių literatūroje
  • Mokykla mūsų nieko neišmoko
  • Lietuvos istorija ir literatūra tūlo lietuvio mąstyme.

Šios penkios pagrindinės temos, jei jas gerai išmoksi, bus tau labai naudingos ir pasitarnaus artėjančių egzaminų metu. Be to, temos nėra prastos ir bendram egzistenciniam apmąstymui, juk labai svarbu yra suprasti, kuo tave būti ruošia mokykla visus dvylika metų, kuriuos tu aukoji jai, o ji, savo ruožtu, su savo kompetetingais mokytojais, atiduoda tau, būsimam doram žmogui, kuris sės pilietiškumo sėklą, neš, kaip vėlevnešys patriotiškumo vėliavą ir rodys doros kelią ateinančiai, dar bręstančiai kitai kartai.

Bet egzaminai baigsis, o tada tavęs lauks tikrasis gyvenimas su tikrais išbandymais. Iš pradžių lauks dar keletas metų kitoje mokykloje, tik jau kitu pavadinimu, nes ir pats jau būsi pilnametis, o kai ją baigsi, suprasi, kad likai vienas, ir tada prasidės tikrasis tavo kelias, tikrasis ieškojimų kelias. Ieškojimų ir klydimų. Bet tu gerai auklėtas, tiek metų praleidęs įvairiose mokyklose ir matęs aplink save tik geriausius pavyzdžius neklupsi – eisi tik tiesiai. Ir jei pasirinksi teisingas temas egzaminui ir jas gerai išmoksi, jos tave, kaip koks sargas, lydės visą likusį gyvenimą.

Todėl rinkis atsakingai, žinok no nori, nes tik tuomet žinosi ką pasakyti ar kaip tas mintis išreikšti raštu.