Antradienis, spalio 3, 2023
Banner Top

Kur susirenka pačios stipriausios Europos žemyno futbolo rinktinės? Taip, jūs esate visiškai teisūs – tai yra UEFA Europos futbolo čempionatas, kuris organizuojamas kas ketverius metus. Jei futbolas yra viena iš tų sporto šakų, kuriai paprastai skiriate pakankamai daug laiko ir dėmesio, turbūt žinote, kad šis čempionatas pradėtas organizuoti pakankamai seniai – dar 1958 m. Tuo metu atrankos varžybos truko apytiksliai dvejus metus, t.y. iki 1960 m. Pradžioje du organizuoti turnyrai buvo vadinami Europos tautų taure.

Žinoma, Europos futbolo čempionatas bėgant laikui patyrė reikšmingų pokyčių. Pavyzdžiui, tarp 1960 ir 1976 m. šio čempionato finaliniuose turnyruose žaidė vos po keturias futbolo komandas. Kiek vėliau komandų skaičius išaugo iki 8, 16, o galiausiai – iki 24. Šalies, kurioje yra rengiamas Europos futbolo čempionatas, futbolo rinktinė į čempionatą patenka be jokios atrankos, kai tuo tarpu kitų šalių futbolo rinktinėms tenka pereiti atranką, dalyvaujant atrankinėse futbolo varžybose.

Kadangi tai yra didžiulis čempionatas, kuris pasižymi labai sena ir turtinga istorija, visiškai nenuostabu, kad Europos futbolo čempionatas visuomet sulaukia didelio futbolo sporto šakos sirgalių dėmesio. Čempionato metu taip pat suaktyvėja ir sporto statymai futbolo srityje, parduodamos dešimtys tūkstančių bilietų į futbolo rungtynes ir žiniasklaida mirga nuo informacijos apie šį futbolo čempionatą bei jo favoritus.

Iki šiol Europos futbolo čempionatą daugiausiai kartų yra laimėjusios dvi Europos šalys – tai yra Vokietija ir Ispanija. Abi šios šalys pirmąją vietą yra laimėjusios po tris kartus. Tuo tarpu joms ant kulnų mina ir Prancūzija, kuri savo sąskaitoje turi 2 garbingus laimėjimus. Nereikėtų pamiršti paminėti ir šalių, kurios čempionatą yra laimėjusios po vieną kartą. Tarp tokių šalių patenka TSRS, Italija, Olandija, Danija, Čekoslovakija, Portugalija ir Graikija. Žinoma, kai kurios iš jau minėtų šalių finaluose yra dalyvavusios daugiau kartų nei yra laimėjusios patį čempionatą. Pavyzdžiui, Vokietijai, kuri turi 3 pergales, finalinėse varžybose yra tekę dalyvauti šešis kartus, o TSRS ir Ispanijai – 4. Taigi, kas ketverius metus futbolo sirgaliai su dideliu nekantrumu laukia kiekvienų rungtynių baigties ir besąlygiškai serga už savo šalių futbolo rinktines.