Antradienis, spalio 3, 2023
Banner Top

Vestuviniai žiedai yra pats svarbiausias dviejų žmonių santuoką įtvirtinantis simbolis, kuris pasižymi labai sena ir įdomia istorija, todėl siekiant praplėsti kiekvieno iš jūsų akiratį ir padedant į vestuvinius žiedus pažvelgti dar giliau, pateikiame keletą įdomių faktų.

Vestuvinių žiedų gamybos priešistorė ir „meilės vena“

Vestuviniai žiedai yra gaminami jau tūkstančius metų, tačiau suprantama, kad pradžioje jie skyrėsi nuo dabartinių. Ankstyviausi rasti istoriniai šaltiniai mena senovės Egipto laikus. Egiptiečiai vestuvinius žiedus gamindavo naudodami papirusą, kurį apipindavo įvairiomis šakelėmis. Tai buvo amžino gyvenimo kartu ir niekuomet nesibaigiančios meilės simbolis.

Taip pat labai įdomu paminėti ir „meilės veną“. Ar kada nors jums buvo kilęs klausimas, kodėl didžioji dauguma žmonių pasaulyje sužadėtuvių ir vestuvinius žiedus mūvi ant kairės rankos bevardžio piršto (tiesa, lietuviai vestuvinį žiedą mūvi ant dešinės rankos bevardžio piršto)? Ši tradicija yra labai sena ir paremta būtent jau minėta „meilės vena“ arba „vena amoris“. Senovėje buvo tikima, kad kairės rankos bevardžiame piršte teka vena, kuri susijungia su mūsų širdimi. Žinoma, tokios venos iš tikrųjų šiame piršte nėra, tačiau žmonės ir toliau laikosi tradicijos.

Prietarai apie vestuvinius žiedus

Kadangi vestuviniai žiedai yra meilės, atsidavimo ir amžino gyvenimo kartu simboliai, visiškai nenuostabu, kad žmonės jų atžvilgiu bėgant metams tapo prietaringi. Tačiau kai kurie prietarai yra labai neįprasti. Pavyzdžiui, jei vestuvių ceremonijos metu iškrinta vestuvinis žiedas, tai gali turėti dvejopą prasmę – galima sulaukti sėkmės arba nesėkmės (praktiška, nes galima pasirinkti). Taip pat kartais sakoma, kad iškritęs vestuvinis žiedas gali atbaidyti piktąsias dvasias. Be to, kai kurie mano, kad jei ceremonijos metu iškrinta žiedas, santuoka bus pasmerkta.

Dar vienas prietaras, kurį būtina paminėti, yra susijęs su vestuvinio žiedo pasimatavimu. Kai kurie žmonės tiki, jog jei prieš vestuvių ceremoniją vestuvinis žiedas bus pasimatuotas, tai atneš nesėkmę. Tačiau nors kai kurie prietarai iš tikrųjų neatrodo žalingi, pastarasis yra būtent toks. Jei bus vadovaujamasi šiuo prietaru, galima reikšmingai prašauti pro šalį renkantis tinkamo dydžio vestuvinį žiedą.

Vestuviniai ziedaiVestuvinių žiedų movėjimo pokyčiai

Šiomis dienomis yra įprasta, kad vestuviniai žiedai yra mūvimi abiejų sutuoktinių, t.y. tiek nuotakos, tiek ir jaunikio. Tačiau ar žinojote, kad taip buvo ne visuomet? Labai ilgą laiką vestuvinius žiedus mūvėdavo tik moterys. Tuo tarpu Antrojo pasaulinio karo metais vestuvinius žiedus pradėjo mūvėti ir vyrai, kadangi tokiu būdu išėję į karą jie prisimindavo jų namuose laukiančias savo mylimąsias.

Kalbant apie karo metus, taip pat vertėtų paminėti ir dar vieną įdomų faktą. Karo metais vestuviniai žiedai buvo gaminti tik iš 9 karatų aukso, nors iki tol jų gamybai buvo naudotas 22 karatų auksas. Toks sprendimas buvo priimtas todėl, kad karo metais ėmė trūkti aukso.

Auksas, platina ir paladis

Pats populiariausias taurusis metalas, naudojamas vestuvinių žiedų gamybai, iki šiol yra auksas. Pavyzdžiui, vien JAV per metus jų gamybai yra sunaudojama net 17 tonų aukso. Tuo tarpu, jei skaičiuotume, kiek aukso vestuviniams žiedams kasmet panaudojama visame pasaulyje, skaičius neįtikėtinai išaugtų.

Tačiau nepaisant labai didelio aukso populiarumo, šį taurųjį metalą mėgsta anaiptol ne kiekvienas žmogus, todėl jei jūs taip pat nenorite rinktis aukso savo būsimiems vestuviniams žiedams, nepamirškite platinos ir paladžio, kurie taip pat yra neretas vartotojų pasirinkimas.

DAUGIAU: Ziedelis.lt – Vestuviniai ir sužadėtuvių žiedai