Antradienis, spalio 3, 2023
Banner Top

Platus vandens siurblių pasirinkimas reiškia, kad tinkamo prietaiso pasirinkimas nėra lengva užduotis. Pagrindinis siurblio pasirinkimo kriterijus turėtų būti jo paskirtis – ar jis yra reikalingas darbui sode, vandens pumpavimui iš užlietų patalpų ar vandens filtravimui baseine.

Į klausimą kuris vandens siurblys yra geriausias vienareikšmiškai atsakyti negalima. Nes atsižvelgiant į vandens šaltinį, norimą pajėgumą ir keletą kitų veiksnių, parenkami siurbliai, kurie skiriasi tiekimo metodu, konstrukcija ir medžiagomis, iš kurios jie yra gaminami.

  1. Savisiurbiai vandens siurbliai

Šio tipo siurbliai yra skirti dirbti atskiroje patalpoje ir iš kelių metrų gylio semia vandenį į šulinio vamzdžius. Šių siurblių struktūra yra gana sudėtinga, nes ji apima kelių tipų vožtuvus, esančius skirtingose vietose, saugos krepšelį bei vis dažniau elektroninius valdymo mechanizmus. Šio tipo siurbliai gali efektyviai semti vandenį iš 3 – 8 metrų gylio.

  1. Panardinami vandens siurbliai

Jie dažniausiai yra naudojami jeigu vandens lygis yra gilesnis nei savaime išsiurbiančių siurblių įsiurbimo diapazonas. Panardinamų vandens siurblių varikliai yra visiškai panardinami, todėl siurbliai turi būti bent vienu metru žemiau vandens linijos. Šio tipo drenažiniai siurbliai turi sudėtingą struktūrą, o dėl variklio apsaugos siurblio veikimas yra visada vienodas ir efektyvus.

Elektrinis ar benzininis vandens siurblys?

Elektrinis vandens siurblys veikia palyginti tyliai, tačiau jo darbas gali kainuoti daug, nes yra sunaudojama nemažai elektros galios. Kalbant apie povandeninius siurblius, jie visada yra elektriniai (būtų sunku tiekti orą, kurio reikia degalams deginti). Vidaus degimo vandens siurblys nors ir reikalauja kitokio pritaikymo darbui (patekimas į gryną orą ir galimybė pašalinti išmetamąsias dujas), turi vieną pagrindinį ir gana didelį pranašumą: jis veikia ir nutrūkus elektros tiekimo grandinei.