Penktadienis, gruodžio 1, 2023
Banner Top

Kiemo ar terasos dizaino kūrimas yra labai įdomus darbas. Kiekvienas savininkas nori sukurti unikalų jaukų įvaizdį ir patogias poilsio sąlygas, išleisdamas kuo mažiau pinigų, pastangų ir laiko. Lauko baldų dažymas yra vienas iš būdų patenkinti kūrybinius impulsus ir parodyti vaizduotę.

Nepriklausomai nuo medienos rūšies, dažymo medžiagų yra keli žingsniai, kurie yra privalomi visų tipų lauko baldų dažymui:

  • valymas;
  • šlifavimas (jei reikia);
  • gruntas;
  • dažų tepimas;

Internete yra daugybė straipsnių šiomis temomis. Jei perkate tik aukštos kokybės dažus, lakus ir kitas medžiagas, visa kita galite lengvai padaryti patys. Jums tereikia prisiminti keletą veiksmų.

Populiariausi dažai baldams yra akriliniai, nes jie yra bekvapiai, lengvai skiedžiami paprastu vandeniu, tolygiai tepami ir naudojimo metu išlieka sodrios spalvos. Be to, atsitiktiniai nereikalingi nutepimai  lengvai nuplaunami nepaliekant nemalonių dryžių ir žymių.

Jei nauji baldai yra nešlifuoti, tai būtina padaryti, kitu atveju spalva bus netolygi ir šiurkšti. Po šlifavimo reikėtų nuplauti visas medienos daleles ir dulkes, nuvalyti gaminį sausu švaria šluoste ir leisti jam visiškai išdžiūti.

Pirmas svarbus žingsnis yra gruntavimas. Tai galima padaryti ir be jo, tačiau po metų naudojimo dažai gali apsilūpinėti. Gruntas bus patikima apsauga nuo ankstyvo produkto nusidėvėjimo, o spalva išliks ilgiau lygesnė ir ryškesnė.

Visiškai išdžiuvus gruntui, tepkite dažus. Norint pasiekti patvarią dangą ir sodrią spalvą, po visiško pirmo dažų sluoksnio išdžiuvimo, padenkite antruoju dažų sluoksniu.

Po nudažymo galite dar ir nulakuoti baldus, kad suteiktumėte baldams dar didesnį patvarumą ir blizgesį.

Prieš griebiantis teptuko ir pradedant dažyti, reikėtų nuspręsti dėl norimo galutinio rezultato: kokia spalva dažysite ar baldas bus vienspalvis, ar derinsite kelis atspalvius, ar planuojami papildomi dekoratyviniai elementai.