Antradienis, spalio 3, 2023
Banner Top

Praustuvų gamybinės medžiagos atlieka itin svarbų vaidmenį, vertinant tiek praustuvo estetiką, tiek jo naudojimo patogumą ir ilgaamžiškumą. Keramikinis praustuvas yra vienas populiariausių sprendimų rinkoje, vertinamas dėl savo optimalaus kainos ir kokybės santykio, plačių dizaino galimybių ir lengvos priežiūros. Vis dėlto, kad būtumėte visiškai tikri savo priimtu sprendimu, turėtumėte objektyviai įvertinti ne tik keramikinių praustuvų pranašumus, bet ir jų trūkumus.

Kodėl keramikinis praustuvas užima lyderio pozicijas?

Keramikiniai praustuvai, visų pirma, žavi savo plačiomis stilių ir spalvų galimybėmis. Priklausomai nuo individualių pirkėjų pageidavimų, šie praustuvai gali skirtis ir montavimo savybėmis, t. y. galite rinktis tiek ant grindų, tiek ant stalviršio statomus praustuvus, taip pat įsigyti prie sienos montuojamus, įleidžiamus ir kitus keramikinius gaminius. Dėl plačios stilių įvairovės šie praustuvai yra lengvai derinami bet kuriame vonios interjere, nepriklausomai nuo to, ar žavitės klasika, ar modernizmu. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad, priklausomai nuo praustuvo dizaino, gaminių kaina gali gerokai skirtis.

Keramikinis praustuvas yra blizgaus, slidaus paviršiaus, todėl yra itin lengvai valomas, nereikalauja specialių priežiūros priemonių. Keramika yra atspari korozijai ir spalvos pokyčiams, todėl puikia savo išvaizda šis praustuvas jus džiugins ne vienerius metus. Kadangi ant keramikinio paviršiaus beveik nesikaupia nešvarumai, praustuvo valymui užtenka universalių valymo priemonių ar tiesiog minkštos sausos šluostės. Jokie kiti praustuvai negali užtikrinti tokios lengvos ir paprastos gaminio priežiūros.

Keramikiniai praustuvai yra atsparūs temperatūros svyravimams, todėl puikiai tinka tiek itin karštam, tiek šaltam vandeniui (šis visiškai nepaveiks praustuvo techninių ar estetinių savybių). Be to, keramikinis paviršius gerai sugeria garsus, todėl leidžiant vandenį jūsų neerzins nemalonus triukšmas.

Kokie yra keramikinio praustuvo trūkumai?

Nors keramikinis praustuvas yra vertinamas dėl daugybės privalumų, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad keramika nėra patvari. Jei į praustuvą atsitrenktų sunkus daiktas, praustuvas gali suskilti ar įtrūkti. Šie praustuvai praktiškai nerestauruojami, todėl įvykus nelaimei praustuvą tektų keisti nauju. Tiesa, šiandieniniai gamintojai nuolatos tobulina gamybos technologijas, siekdami pasiūlyti tvirtesnius ir patikimesnius praustuvų modelius, todėl minėtoji problema tampa vis mažiau aktuali. Svarbu įvertinti ir praustuvo kainą. Nors paprastai keramikiniai gaminiai nėra brangiausi rinkoje, vis dėlto, daug kas priklauso nuo paties gamintojo, praustuvo modelio ir jo dizaino.