Šeštadienis, birželio 3, 2023
Banner Top

Gyvenimo aprašymas yra vienas svarbiausių dokumentų ieškant darbo. Gyvenimo aprašymo tikslas yra greitai padėti darbdaviams sužinoti kandidato įgūdžius ir patirtį svarstant jo kandidatūrą tam tikroms pareigoms užimti. Nors kiekvienas gyvenimo aprašymas skirsis, priklausomai nuo išsilavinimo, profesinės istorijos ir patirties, yra keletas skyrių, kuriuos svarbu įtraukti į savo gyvenimo aprašymą.

  1. Vardas ir kontaktinė informacija

Kontaktinės informacijos skiltyje privalo būti bent asmens vardas, telefono numeris ir elektroninio pašto adresas. Priklausomai nuo darbo, į kurį pretenduojama, taip pat šioje skiltyje galima įtraukti nuorodą į internetinį portfolio arba asmeninę internetinę svetainę.

  1. Santrauka ir tikslas

Gyvenimo aprašymo santrauka ar tikslas turėtų būti trumpas, vieno ar dviejų sakinių skyrelis, kuriame trumpai paaiškinama, kas jūs esate ir kodėl esate kvalifikuotas. Svarbu atidžiai perskaityti darbo skelbimą ir atsižvelgti, kokie įgūdžiai darbdaviui svarbiausi.

Santraukoje gali būti pateikta apibendrinta darbo patirtis ar teiginiai, kurie pagrįstų jūsų pranašumus tam tikrai pozicijai užimti.

  1. Išsilavinimas

Išsilavinimo skyrius gyvenimo aprašyme svarbus darbdaviams, kurių siūlomos pareigos reikalauja tam tikro laipsnio, pažymėjimo ar patirties lygio. Tad svarbu yra įtraukti naujausią ir atitinkamą informaciją, kuri turėtų apimti:

  • Išsilavinimo įstaigos pavadinimą;
  • Išsilavinimo įstaigos vietą;
  • Gautą laipsnį (jei taikoma);
  • Studijų ir domėjimosi sritį;
  • Baigimo metus (jei taikoma);
  • Taip pat bet koks atitinkamas pagyrimas ar akademinis pripažinimas, kursiniai darbai, veikla ar kiti pasiekimai gauti švietimo metu turėtų būti pateikti šioje skiltyje.
  1. Profesinė istorija

Dar vadinama patirties skiltimi. Tai galimybė parodyti savo vertę ir įgūdžius. Čia reikėtų išvardinti visas aktualiausias darbo patirtis. Arba jeigu turima mažai darbo patirties, reikėtų nurodyti, koks darbas dirbtas prieš tai, net jei tai atrodo visiškai neaktualu ar nesusiję. Potencialūs darbdaviai gali pasinaudoti šia patirtimi, norėdami sužinoti, koks darbuotojas galėtumėte būti ir kokius darbuotojo įgūdžius galima panaudoti naujame darbe.