Antradienis, spalio 3, 2023
Banner Top

nekilnojamas turtasRuošiantis nuosavo namo statyboms, reikia apgalvoti labai daug įvairių detalių. Net jei jūs kreipsitės į statybų bendrovę ir visus darbus patikėsite į jos specialistų rankas, tai dar nereiškia, kad patys neturėsite jokių užduočių, kurias reikės įgyvendinti. Taigi, visų pirma turite nuspręsti, kurioje Lietuvos dalyje norite namo. Be abejo, kad dažniausiai, kuo toliau nuo didžiųjų miestų, tuo sklypų kaina yra mažesnė. Pavyzdžiui, sklypai Vilniuje yra vieni brangiausių visoje Lietuvoje, todėl jei norite gyventi sostinėje, turite būti pasiruošę sklypo įsigijimui atseikėti nemenką pinigų sumą (parduodamų sklypų skelbimus galite peržiūrėti http://nekilnojamasturtas.lt/). Tuo tarpu, jei jums nėra svarbu, kurioje Lietuvos dalyje gyventi, nes jūsų darbas yra nepriklausomas nuo konkrečios vietos, pasirinkimo laisvė yra kur kas didesnė, o išlaidos, kurias reikės patirti, gali būti gerokai mažesnės. Todėl, kai žinote savo konkrečius lūkesčius vietovės atžvilgiu, pradėkite sklypo paieškas. Galite neabejoti, kad vos tik pradėsite dairytis sklypo, susidursite su didžiule jų pasiūla. Žinoma, rinkdamiesi sklypą, labai didelį dėmesį skirkite jo paskirčiai (t.y. ar jis yra gyvenamosios, ar ūkinės paskirties), kadangi įsigijus ūkinės paskirties sklypą, jums gali tekti nukeliauti kryžiaus kelius, kol galiausiai jį paversite gyvenamosios paskirties sklypu. Kaip bebūtų, jei išsirinksite ir įsigysite jums tinkantį sklypą, turėsite kreiptis į architektus, kurie suprojektuos jūsų būsimo namo planą.

Be abejo, architektų parengtas namo projektas taip pat kainuos nemažus pinigus, todėl būkite pasiruošę plačiai atverti savo piniginę. Kita vertus, juk kalbame apie nuosavo namo statybas, todėl nereikėtų gailėti tam, kas turės tiesioginės įtakos jūsų tolimesnio gyvenimo kokybei ir komfortui. Be to, prieš kreipiantis į architektus, turite nuspręsti, kokio namo iš tikrųjų norėtumėte. Juk kiekvieno žmogaus keliami reikalavimai yra labai skirtingi – vieni nori kuo didesnio namo, o kitiems labiau imponuoja mažesnės kvadratūros nuosavi namai. Ką jau kalbėti apie skirtingus reikalavimus patalpų skaičiui ir jų išplanavimui. Todėl labai daug dėmesio ir laiko skirkite šių klausimų sprendimui. Kuo daugiau pastangų tam skirsite, tuo geresnį rezultatą galėsite pasiekti.

Ką gi, kai visi šie klausimai bus išspręsti, turėsite pasirūpinti, kad jūsų namą statytų tikri savo srities specialistai, todėl būtina pasirūpinti, kad rastumėte kuo profesionalesnę bendrovę, turinčią kaip įmanoma daugiau patirties. Be to, net jei pasamdysite profesionalius statybininkus, būtų naudinga pasirūpinti ir darbų vykdytoju, kuris reguliariai stebėtų visą statybų progresą ir galėtų užtikrinti, kad visi darbai būtų vykdomi pagal iš anksto nustatytą planą – ir svarbiausia, kokybiškai bei patikimai. Taigi, galiausiai, jei viskas bus išspręsta tinkamai, galėsite džiaugtis nepriekaištingu rezultatu – nuosavu namu, kuris teikia kur kas didesnį komfortą, patogumą, saugumą ir privatumą. Tokiu atveju labai greitai suprasite, kuo skiriasi gyvenimas bute ir nuosavame name.

Tags: ,

Related Article

No Related Article