Antradienis, spalio 3, 2023
Banner Top

Įsigijus naują būstą ar darant remontą ir keičiant jau turimų namų interjerą atsiveria itin plačios galimybės. Šiandieninė rinka perpildyta apdailos medžiagų, interjero detalių, dekoravimo elementų, spalvų, tekstūrų ir kt.

Ar kada lankydamiesi pas artimuosius, draugus, kolegas pastebėjote, kad vienuose namuose jaučiatės gerai, o kituose tarsi kas slegia, nejauku? Atrodo, negalite apibūdinti, kas ne taip, bet vienuose ar kituose namuose juntate tarsi „kažkas ne taip“. „Kaltę“ dėl tokios jausenos pelnytai galime suversti psichologiniams aspektams.

Psichodizainas: kas tai?

Psichodizainas – gana nauja sąvoka. Kalbant paprastai, taip apibūdinamas dizainas, kuris paremtas psichologija. Psichodizainas yra toks namų įrengimas, kai gyvenamoji erdvė pritaikyta konkrečiai būsto šeimininkų asmenybei, t. y. dizaino koncepcija grindžiama name gyvenančio asmens individualiomis savybėmis arba gyvenančių šeimos narių bendrų savybių visuma.

Tokiuose namuose, kurie įrengti atsižvelgiant į juose gyvenančių asmenų savybes, poreikius, kiekvienas šeimos narys jausis saugus. Tokia aplinka ramins arba, atvirkščiai, skatins aktyviai veiklai, padės numalšinti įtampą, atitrūkti nuo problemų, mažins stresą, nuteiks sėkmei ir pan.

Interjerą kuriame patys: kas svarbu?

Bene geriausiai interjerą, grindžiamą psichodizainu, galite susikurti pats, nes tik Jūs geriausiai pažįstate save, žinote savo poreikius ir lūkesčius. Dizaineris, nors ir būdamas savo srities specialistas, nebūtinai sugebės tinkamai sujungti savo profesijos žinias su psichologiniais aspektais.

Nuo ko pradėti, jei interjerą kursite patys? Turite labai aiškiai įsivaizduoti, kokio būsto Jūs norite. Kokius reikalavimus keliate kiekvienai namų patalpai. Gal norite, kad darbo kambario aplinka stimuliuotų? O štai miegamojo erdvėje norite jaustis ramiai, jaukiai, kad aplinka būtų švelni ir nuteikianti kokybiškam poilsiui? Tai galime įvardyti kaip Jūsų trokštamą būseną, t. y. Jūsų lūkesčiai vienai ar kitai patalpai.

Bet juos turite nusistatyti ir žinoti labai tiksliai, nes būtent nuo tų lūkesčių priklausys, kokias apdailos medžiagas pasirinksite (pavyzdžiui, tapetai visuomet suteikia daugiau jaukumo ir švelnumo patalpai nei dažyta ar plytelėmis klijuota siena), kokias spalvas naudosite. Spalvos apskritai yra labai reikšmingas aspektas psichodizaino kontekste. Pavyzdžiui, melsva spalva traktuojama kaip šalta, bet ji puikiai tiks miegamojo erdvei, nes ramina. Geltona – šilta spalva, ji suteikia jaukumo. Oranžinė spalva stimuliuoja, todėl nesuklysite ją pasirinkę darbo kambariui.

Psichodizainas remiasi nuostata, kad Jūsų namai atspindi Jūsų asmenybę bei gyvenimo būdą, kaip tai daro mūsų dėvimi drabužiai, mėgiamos veiklos. Todėl įrengdami interjerą neįgyvendinkite spontaniškų idėjų ir neskubėkite, brandinkite idėją, vertinkite ją ir tik tada įgyvendinkite.

Tags: ,

Related Article

No Related Article