Penktadienis, gruodžio 1, 2023
Banner Top

paminklai vilniujeKai imama kalbėti apie paminklus, įprastai žmonėms pirmiausia į galvą šaunanti mintis būna susijusi su kapinėmis ir laidotuvėmis. Tačiau paminklai statomi ne tik kapinėse. Jei apsidairytume, akimirksniu pastebėtume, kad aplink mus skirtingose miesto vietose yra vienas ar kitas istorinius faktus minintis paminklas. Tai puikiai parodo paminklai Vilniuje, kurių koncentracija čia yra bene didžiausia.

Ir nors paminklų yra begalė, turbūt tik retas pagalvoja apie tai, kiek daug laiko ir pastangų reikia skirti tam, kad galų gale vienas ar kitas paminklas įgautų savo dabartinę formą. Tai reiškia, kad iš visiškai niekuo neišsiskiriančio didelio akmens yra padaromas tikras meno kūrinys, turintys išskirtinę formą ir labai originalius bei sudėtingus elementus. Paminklų gamintojai yra tikri menininkai – tai nėra tik mechaninis ir monotoniškas darbas, kurį galėtų nesunkiai atlikti kiekvienas, savo rankoje turintis plaktuką ir kaltą. Be to, paminklo gamyba užtrunka pakankamai ilgą laiką, todėl kiekvienas paminkladirbys taip pat turi turėti geležinę kantrybę, kuri jam padėtų sistemingai ir kruopščiai atlikti visus paminklo gamybai svarbius darbus.

Žinoma, jei matote labai prabangiai atrodančius paminklus, kurie stovi pagrindinėse miestų aikštėse ar kitose turistus traukiančiose vietose, galbūt manote, kad tai kainavo labai brangiai? Tačiau neretai tokie paminklai, kurie yra skirti istoriniams įvykiams ar asmenybėms atminti, miestui yra padovanojami visiškai nemokamai – tai būna tikro šios srities meistro dovana.

Kita vertus, jei kalbėtume apie paminklus, kuriuos užsako pavieniai asmenys, norintys juos naudoti kapavietėse ar kaip savo giminės bei tam tikro jiems svarbaus įvykio atminimą, puikiai suprantama, kad paminklo gamyba būtų įkainojama tam tikra pinigų suma. Tačiau nereikėtų suprasti klaidingai – tai ne visuomet yra brangi ir neįkandama paslauga. Viskas priklauso nuo to, kokie yra jūsų išskirtiniai reikalavimai. Pavyzdžiui, galbūt norite, kad paminklas būtų kaldinamas iš brangaus ir išskirtinai atrodančio akmens? O gal paminklas turės būti labai didelio dydžio ir specifinių bei sudėtingų formų? Visa tai turi tiesioginės įtakos darbų kainai, todėl prieš kreipdamiesi į šios srities specialistus, gerai apgalvokite savo lūkesčius.

Tags: ,

Related Article

No Related Article