Antradienis, spalio 3, 2023
Banner Top

Per pastaruosius kelerius metus programavimas tapo viena iš pačių populiariausių mokslo sričių švietimo sektoriuje. Dėl šios priežasties programavimo būreliai tampa vis populiaresniu tėvelių, kurie ieško produktyvios veiklos ir naudingų užsiėmimų savo vaikams, pasirinkimu. Ir nors mokėjimas programuoti savaime negali užtikrinti nuostabaus darbo ir daug žadančios karjeros, tokie įgūdžiai neabejotinai turi daugybę privalumų. Todėl, prieš pasirinkdami programavo būrelį savo vaikui, turėtumėte susipažinti su pagrindiniais jų privalumais.

Programavimas gali padėti vaikams išmokti spręsti uždavinius

Mokydamiesi teisingai rašyti programinį kodą, vaikai ne tik ugdo kognityvinius gebėjimus, bet ir mokosi spręsti uždavinius ir problemas – labai panašiai, kaip tai daro kompiuteriai.

Šiame procese pasitelkiamas pasikartojančių veiksnių atpažinimas, tokiu būdu problemas sprendžiant įvairiais būdais, kartu lygiagrečiai suskirstant jas į dalis ir numatant žingsnius, kurie padėtų jas išspręsti. Tokie įgūdžiai padeda ne tik programuojant. Jie gali būti naudingi ir daugelyje kitų gyvenimiškų situacijų.

Programavimas yra naujas raštingumas

Šiandien vaikai auga visai kitokiame pasaulyje. Kompiuteriai, išmanieji telefonai, „Facebook“, „Instagram“, išmanieji laikrodžiai, mobiliosios programėlės, „Twitter“ ir kiti šiuolaikinių technologijų sprendimai yra neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Ir nors labai svarbu ir naudinga suprasti, kaip veikia šiuolaikinės technologijos, nemažiau svarbu suprasti ir tai, kas už jų slypi. Programavimas padeda vaikams suprasti, kas kontroliuoja tai, kuo jie kasdien naudojasi. Tai tampa nauja raštingumo forma.

Programavimas didina karjeros galimybes

Norėdami veiksmingai konkuruoti šiuolaikinėje darbo rinkoje, žmonės turi turėti įgūdžių, kurie yra tiesiogiai susiję su moderniosiomis technologijomis. Ateityje nemokėjimas programuoti gali būti prilygintas nemokėjimui skaityti.

Jau dabar vis daugiau darbų yra neatsiejami nuo programavimo ar aukštesnio lygio kompiuterinio raštingumo – visai nesvarbu, ar kalbėtume apie restoraną, ar apie programavimo paslaugas teikiančią bendrovę. Tie, kurie nuo mažens tinkamai įsisavins skirtingas programavimo kalbas, padidins savo karjeros galimybes.

Programavimas skatina kūrybiškumą

Skirtingai nei suaugę žmonės, dauguma vaikų yra labai kūrybiško mąstymo. Mokymasis programuoti ir nuolatinis įvairių sprendimų ieškojimas skirtingose situacijose juos gali dar labiau motyvuoti ir paskatinti mąstyti kuo kūrybiškiau.

Vaikai, kurie pradeda mokytis programuoti, įprastai neilgai trukus supranta tiesioginį ryšį tarp programavimo ir istorijos pasakojimo. Tiek viena, tiek kita turi panašią struktūrą – pradžią, vidurį ir pabaigą. Toks programavimo pagalba skatinamas kūrybiškumas vaikams taip pat gali pagelbėti rašant ir kalbant viešai. Programuodami vaikai gerina ir savo bendravimo gebėjimus, stiprina kritinį mąstymą ir mokosi bendradarbiauti.

Programavimas šiomis dienomis tokio didžiulio populiarumo sulaukė ne be priežasties. Mokėjimas programuoti šiandien yra labai svarbus įgūdis – ypač jaunajai kartai. Programavimas ne tik padeda geriau mąstyti, tačiau taip pat lavina ir mūsų protą. Todėl tėveliams, ieškantiems naujos ir turiningos veiklos savo atžaloms, programavimo būreliai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje gali tapti vienu iš įdomiausių ir perspektyviausių pasirinkimų.