Antradienis, spalio 3, 2023
Banner Top

Šiomis dienomis daugeliui žmonių ir verslų tapo įprasta siuntas siųsti ne tik savo šalies teritorijoje ar į Europos Sąjungos (ES) šalis, tačiau taip pat ir į ES nepriklausiančias šalis. Tačiau būtina suprasti, kad pastaruoju atveju siuntos būna kontroliuojamos tos šalies muitinės (skirtingai nei tuomet, kai siuntos keliauja tarp Europos Sąjungai priklausančių šalių, tarp kurių muitinimo procedūrų nėra).

Taigi, jei jūsų siunta keliauja iš Lietuvos į kitą užsienio šalį, kuri nepriklauso ES, ji privalo būti siunčiama kartu su sąskaita, skirta muitinei. Tai reiškia, kad sąskaitoje, kuri atkeliauja kartu su siunčiama siunta, turi būti pateikta visa esminė informacija, susijusi su konkrečia siunta – nuo siuntos turinio, iki siuntos eksporto priežasties. Visa informacija privalo būti tiksli, aiški ir teisinga – priešingu atveju gali kilti didelių nesklandumų ir siunta gali nepasiekti adresato.

Muitinimo procedūra ir muito mokesčiai, kuriuos reikia sumokėti siuntą siunčiant į ne ES šalį, kiekvienos šalies atveju gali skirtis, todėl visų pirma visuomet patariama pasidomėti konkrečios šalies, į kurią turės nukeliauti siunta, įstatymais.

Kuomet siunta turi būti transportuota į ne ES šalį, tuomet yra daroma eksporto deklaracija, už kurią reikia sumokėti papildomai. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad siunčiant siuntas į ne Europos Sąjungos šalį, būtinas ir EORI kodas. Tai yra Ekonominių operacijų vykdytojų registracijos ir identifikavimo kodas. Šis kodas siuntos siuntėjui yra suteikiamas visam laikui.

Kaip jau buvo minėta, jei siunta keliauja į ne ES šalį, tuomet būtina sąskaita, kurioje esančios informacijos pagalba užsienio šalies muitinė gali lengviau identifikuoti siuntą ir nustatyti muito mokestį. Taigi, naudojantis tokia sąskaita yra vykdoma siuntos muitinimo procedūra, kartu apskaičiuojant ir muito mokestį.

Todėl jei jūs planuojate siuntas siųsti ne tik į Europos Sąjungos šalis, turėtumėte iš anksto pasidomėti, kokie muito mokesčiai gali būti taikomi vienokioms ar kitokioms siuntoms, tokiu būdu išvengdami nesusipratimų ar neplanuotų papildomų finansinių išlaidų, kurios atsirastų dėl siuntoms taikomo muito mokesčio.