Antradienis, spalio 3, 2023
Banner Top

skyrybosKad ir kaip dažnai akcentuojamos šeimos vertybės bei tikėjimas, kad kiekviena pora gali surasti kompromisą padėsiantį kartu nugyventi visą gyvenimą, visgi, kartais paprasčiausiai nėra kitos išeities, nei skyrybos. Gaila, kad daugelis žmonių kenčia ir nesiskiria vien todėl, kad paprasčiausiai nežino, kaip atliekamas šis procesas. Siekdami palengvinti gyvenimą žmonėms pateikiame žingsnelius, kuriais keliaujant pavyks gražiai, sėkmingai ir be jokių nervų išsiskirti.

Egzistuoja keli skirtingi skyrybų būdai ir atitinkamai, kas nori skirtis ir kaip reaguoja kita pusė – pasirenkamas vienas iš šių variantų:

  1. Skyrybos bendru sutikimu.
  2. Skyrybos vienu iš sutuoktinių pageidavimu.
  3. Skyrybos dėl kurio nors vieno arba net abiejų žmonių kaltės.

Pirmiausia reikia apsibrėžti – kuris variantas labiausiai atitinka Jūsų skyrybų pobūdį. Paprasčiausiai pagal tai reikia ieškoti konkretaus teisininko. Jeigu esate dirbantis asmuo, kuris moka mokesčius, tokiu atveju Jums priklauso valstybės siūlomas advokatas. Žinoma, tai nereiškia, kad visas procesas Jums nieko nekainuos, tačiau pasinaudoti valstybės teikiamu advokatu verta, kadangi pavyks sutaupyti daug pinigų.

Dokumentų paruošimas. Skyrybos neatsiejamos nuo tam tikrų dokumentų parengimo apie kuriuos jus informuos advokatas. Didžioji dalis dokumentų yra susiję su Jūsų įgytų turtu, kadangi jo dalybos ilgiausiai ir užtrunka (jei neturite vaikų).

Skyrybų dokumentų pateikimas teisinėms institucijoms. Sekančios žingsnio metu visus dokumentus reikia pateikti teismui, kurio darbas ir yra įvertinti poreikiu bei tuo pačiu pasistengti objektyviai įvertinti esamą situaciją. Rekomenduojame pasirinkti tą teismą, kuris yra Jūsų apylinkės gyvenvietėje. Tiesiog gali tekti ne kartą jame lankytis, tad svarbu pasirinkti strategiškai gerą vietą.

Skyrybos teisme. Kuomet visi dokumentai jau yra priduoti – lieka paskutinis žingsnis, kurio metu stengiamai kuo greičiau ir kuo mažiau skausmingai išskirti du žmones, kurie nebenori būti kartu. Santuokos nutraukimas gali trukti vos kelias dienas, tačiau tuo pačiu gali trukti ir kelis mėnesius. Viskas priklauso nuo vyro bei moters, kurie nusprendė išskirti savo kelius.

Skyrybos nėra malonus procesas, tačiau kuo greičiau jį pradėsite, tuo greičiau ir pabaigsite. Jeigu tik leidžia galimybės – sutarkite ir gražiai išsiskirkite su sutuoktiniu.

Tags:

Related Article

No Related Article