Antradienis, spalio 3, 2023
Banner Top

Jūs valdote pakankamai sėkmingą verslą, tačiau kasdien susiduriate su nemenku stresu, nes turite užtikrinti, kad jūsų verslo duomenys nebūtų nutekinti ir visuomet išliktų saugūs? Tai yra jūsų pirmasis verslas, kurį vystote, todėl tokio pobūdžio klausimų sprendimas jums yra pakankamai naujas? Akivaizdu, kad kiekvienam pradedančiajam verslininkui iškyla daugybė įvairių klausimų ir dilemų – ypač, kai norima apsaugoti savo įmonės ir savo klientų duomenis. Nutekinta ar pavogta konfidenciali įmonės informacija gali turėti labai didelės žalos tolimesnei įmonės plėtrai, todėl natūralu, kad didžiulis dėmesys turėtų būti skiriamas visapusiškų saugumo priemonių pasitelkimui ir jų pritaikymui.

Be abejo, šiuolaikinis verslas didžiąją dalį duomenų saugo savo kompiuteriuose ir įvairiose skaitmeninėse laikmenose. Tai reiškia, kad labai daug dėmesio turėtų būti skiriama būtent kompiuterinei apsaugos infrastruktūrai, kuri galėtų apsaugoti nuo tokių svarbių duomenų pavogimo. Kaip bebūtų, šių klausimų sprendimas tikrai nėra paprastas – ypač su IT sritimi praktiškai nesusidūrusiam žmogui. Todėl visiškai suprantama, kad IT saugumo infrastruktūros formavimo klausimais turėtų pasirūpinti atitinkamų paslaugų teikėjai. Pastarųjų šiuolaikinėje rinkoje yra pakankamai daug, todėl jums neturėtų būti sudėtinga pasirinkti.

Kitas svarbus veiksnys yra susijęs su jūsų kompiuterinių ir kitų jūsų įmonei svarbių duomenų (bei paties turto) fizine apsauga. Galite manyti, kad jums pakaks svarbiausias patalpas užrakinti tik jūsų vienų turimu raktu, tačiau, deja, bet tokie apsaugos sprendimai įprastai nėra pasiteisinantys – ką jau kalbėti apie atvejus, kai įmonės duomenų praradimas galėtų suteikti labai reikšmingą konkurentų pranašumą. Todėl visuomet būtina pasitelkti kompleksines fizinės apsaugos priemones, kurios apsaugotų jūsų įmonės duomenis.

Be to, jūs taip pat turėtumėte įsitikinti, kad jūsų patalpos yra saugios ir jose nėra įrengta jokia pasiklausymo įranga ar slaptos kameros (https://sekimas.lt/9-slaptos-kameros), kuriomis būtų bandoma stebėti jus ir jūsų darbuotojus, kartu surenkant konfidencialią informaciją. Norint surasti pasiklausymo įrangą, reikia naudoti blakių detektorius. Taip pat galima pasitelkti ir atitinkamą technologinę įrangą, kuri surastų ir kitą sekimo įrangą, kuri skleidžia įvairius dažnus. Taigi, tokiais atvejais naudinga kreiptis į šios srities profesionalus, kurie jums gali pasiūlyti ne tik pačią technologinę įrangą, tačiau ir tokias paslaugas, kurios padėtų jums užtikrinti jūsų įmonės patalpų ir jose esančio turto saugumą.

Nereikia nė sakyti, kad fizinė apsauga taipogi yra neatsiejama ir nuo fizinės apsaugos bendrovių samdymo. Šiuolaikinėje rinkoje veikia ne viena apsaugos bendrovė, kurios paslaugomis jums vertėtų pasinaudoti, jei jūs norite, kad iškilus pavojui ir bandant įsilaužti į jūsų įmonei priklausančias patalpas, apsaugos bendrovė sureaguotų akimirksniu ir padėtų apsaugoti jums priklausantį turtą.

Kaip bebūtų, kiekvienas įmonės savininkas turi suprasti, kad reikia daug dėmesio skirti ir pačių darbuotojų atrankai, formuojant savo komandą tik iš patikimų žmonių. Todėl kaskart, kai jūs norėsite į savo įmonę priimti naują darbuotoją, turite būti visiškai tikri, kad darbuotojas yra patikimas, niekuomet iki tol nėra turėjęs jokių nuobaudų, nėra dirbęs jūsų konkurentų įmonėse ir kt. Visa tai leistų jums būti ramiems, kad tokie darbuotojai nebus suinteresuoti jūsų įmonei priklausančių svarbių duomenų nutekinimu.

Žinoma, tai tikrai nėra vieninteliai klausimai, kuriuos jums reikėtų išspręsti, jei jūs norite pasirūpinti savo įmonės saugumu. Yra labai daug skirtingų sprendimų ir pasirinkimų, apie kuriuos jums būtų naudinga pagalvoti, jei jūs norite, kad viskas eitųsi gerokai sklandžiau ir jums nebereikėtų kaskart jausti labai didelio streso.